shopping-bag 0
Items : 0
Subtotaal : 0.00
Winkelmand Check Out

Nieuws

Geslaagd slotweekend voor Lucinda Brand 

Wereldkampioene Lucinda Brand heeft haar zeer succesvolle veldritseizoen op stijlvolle wijze afgesloten. Zaterdag zegevierde de “Baloise Lion” voor de 5e keer in de Exact Waaslandcross te Sint-Niklaas, terwijl de Dordtse zondag als tweede de finishlijn passeerde in de Brussels Universities Cyclocross.

Op recreatiedomein ” De Ster” in Sint- Niklaas trof Lucinda zaterdag een parcours waarop zij uitstekend haar krachten kon benutten. Vanwege de straffe ijskoude wind hield onze Molrenster zich in de beginfase betrekkelijk rustig en bleef het rennersveld lang gesloten. Toen het spel op de wagen kwam, was Lucinda attent mee met Europees kampioene Inge van der Heijden,  Nederlands kampioene Ceylin del Carmen Alvarado en Belgisch kampioene Marion Norbert Riberolle. Even leek laatstgenoemde met steun van haar ploeggenote Van der Heijden naar de zege te soleren, maar Lucinda liet zich niet ringeloren door het Crelan Corendon duo. Ze zette met een indrukwekkende tempoversnelling in de laatste omloop de wedstrijd naar haar hand en soleerde naar haar 20e veldritzege van dit seizoen!

Zondag kreeg Lucinda in de slotmanche van de X2O-trofee op de universiteitscampus in Brussel een totaal andere wedstrijd voorgeschoteld. Een loodzware trainingsweek en een aanhoudende verkoudheid zorgden ervoor, dat de Dordtse verre van fit aan de start stond in de afsluitende veldrit van het al eerder door haar gewonnen X2O-klassement. Hoewel Lucinda op het zeer technische parcours haar krachten nauwelijks kwijt kon, kwam ze samen met Nederlands kampioene Ceylin del Carmen Alvarado op kop van de wedstrijd. Toen haar opponente een lekke band kreeg, leek Lucinda onbedreigd naar de overwinning te rijden. Alvarado liet zich echter niet uit het veld slaan en knokte op imposante wijze terug naar de kop van de wedstrijd, om de wereldkampioene vervolgens ter plaatse te laten en op indrukwekkende wijze naar de overwinning te soleren. Met haar tweede plaats bevestigde Lucinda nogmaals haar suprematie in het X2O-klassement, dat al voor de 4e maal op haar naam werd geschreven. Haar landgenoten Manon Bakker en Inge van der Heijden completeerden de einduitslag van het klassement als tweede en derde.

Uitslag Exact Cross Sint-Niklaas – Waaslandcross 2026 – Elite Vrouwen

Uitslag X2O Trofee Brussels – Brussels Universities Cyclocross 2026 – Elite Vrouwen

Eindpodium Ladies Trophy  (Fotocredits Julien Gielen)
1 Lucinda Brand
2 Manon Bakker
3 Inge van der Heijden